Телефонуйте
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMiI+PC91c2U+PC9zdmc+KDA1MCkgMjQxLTcyLTcz
PHN2Zz48dXNlIGhyZWY9Ii9sb2NhbC9kYXRhL2ltZy9zcHJpdGUuc3ZnI3Bob25lMiI+PC91c2U+PC9zdmc+KDA5NikgOTYyLTcyLTk3
Пишить
Спілкуйтесь

Чому важливо використовувати ліцензоване програмне забезпечення

Ліцензування програмного забезпечення допомагає захистити програмне забезпечення та вас, як користувача, від серйозних зломів та "утічки" важливих конфіденційних даних

Великий та малий бізнес також зазнають ризику. Організації та приватні особи часто несвідомо використовують неліцензійне програмне забезпечення. Використання неліцензійного програмного забезпечення є незаконним і може коштувати вам часу та грошей. Це також може зашкодити продуктивності та ефективності вашої роботи. Ось усе, що вам потрібно знати про ліцензування програмного забезпечення, та 3 причини, чому слід користуватися ліцензійним програмним забезпеченням.

ліцензоване пз

Що таке ліцензування програмного забезпечення?

Більшість програмного забезпечення ліцензується, а не продається, тобто існують умови, яких повинен дотримуватися кінцевий користувач. Умови часто описуються в Ліцензійній угоді на програмне забезпечення та, зазвичай, включають правила та обмеження щодо використання програмного забезпечення. Наприклад, як довго ви можете використовувати програмне забезпечення (наприклад, 12 місяців), на скільки комп’ютерів ви можете встановити його, які типи використання дозволені (наприклад, для освіти чи для комерційного використання) тощо.

Чому важливо використовувати ліцензоване програмне забезпечення?

Ліцензування програмного забезпечення захищає інтелектуальну власність компанії-виробника та кінцевого користувача. Наприклад, хтось міг придбати програмне забезпечення, зробити копії та продати це як «початкову версію». Компанія, що виробляє програмне забезпечення, втрачає свої доходи, і кінцевий користувач отримує нелегітимну копію програмного забезпечення, що може призвести до проблем з продуктивністю та загроз кібербезпеці. Якщо кінцевий користувач порушить умови угоди про програмне забезпечення, він може втратити право на використання програмного забезпечення або буде змушений заплатити штраф. Фізичні особи та організації повинні прочитати та повністю зрозуміти умови ліцензії на програмне забезпечення та забезпечити їх відповідність.

ліцензоване пз

Використання неліцензійного програмного забезпечення суперечить закону

Використання неліцензійного програмного забезпечення піддає вас юридичним та фінансовим ризикам. Використання неліцензійного програмного забезпечення вважається піратством. Під «піратством програмного забезпечення» розуміється несанкціоноване використання, тиражування або розповсюдження програмного забезпечення, яке захищено авторським правом.

Власники авторських прав можуть подати проти вас судові позови, а держава може змусити вас сплатити збитки і штрафи.

Залежно від тяжкості порушення, суди також можуть притягнути вас до особистої відповідальності. Особливо якщо ви менеджер чи директор і знали про використання ліцензійного програмного забезпечення чи заохочували його використання.Деякі люди думають і впевнені, що їх не спіймають використанням неліцензійного програмного забезпечення. На жаль, вони помиляються.


Тому, обираючи програмне забезпечення для роботи чи особистого користування, будьте дуже уважні і пам'ятайте про відповідальність за використання неліцензованих програмним продуктів. А ще краще довірте встановлення ліцензійних програм нашим спеціалістам! Дізнатись вартість послуги